Parts per million --- Milyonda bir yi Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir

   

  Bilimsel gösterimdeki Rakamların


Bu hesap makinesine doğrudan bağlantı:
https://www.birimler.info/Parts+per+million+Milyonda+bir+birimini+Parts+per+quadrillion+Katrilyonda+bir+birimine+donustur.php



1 Parts per million --- Milyonda bir kaç Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir?

1 Parts per million --- Milyonda bir [ppm] = 1 000 000 000 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir [ppq] - Parts per million --- Milyonda bir birimini Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir birimine dönüştürebilen birim dönüştürücüsü.



Parts per million --- Milyonda bir birimini Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir birimine dönüştür (ppm birimini ppq):

  1. Seçim listesinden doğru kategoriyi, bu durumda 'Parts-Per ...' seçin.
  2. Daha sonra, dönüştürmek istediğiniz değeri girin. Temel matematik işlemleri: toplama (+), çıkarma (-), çarpma (*, x), bölme (/, :, ÷), üs (^), kesirler ve π (pi) sayısına bu noktada izin verilir.
  3. Seçim listesinden dönüştürmek istediğiniz değere tekabül eden birimi seçin, bu durumda 'Parts per million --- Milyonda bir [ppm]' seçin.
  4. Son olarak, değerin dönüştürülmesini istediğiniz birimi seçin, bu durumda 'Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir [ppq]' seçin.
  5. Daha sonra, sonuç çıktığında bunu yapmak anlamlı olduğunda hala belirli ondalık basamak sayısına yuvarlama imkanı vardır.


Bu hesap makinesi ile asıl ölçüm birimiyle birlikte dönüştürülecek değeri girmek mümkündür; örneğin, '175 Parts per million --- Milyonda bir'. Bunu yaparken birimin tam adı ya da kısaltması kullanılabilirörnek olarak 'Parts per million --- Milyonda bir' ya da 'ppm'. Daha sonra, hesap makinesi, dönüştürülecek ölçü biriminin kategorisini tespit eder, bu durumda 'Parts-Per ...' seçin. Ondan sonra, girilen değeri onunla ilgili bilinen tüm uygun birimlere dönüştürür. Sonuç listesinde ilk olarak aradığınız dönüştürme işlemini de bulacağınızdan emin olursunuz. Alternatif olarak, dönüştürülecek değer şu şekilde girilebilir: '4 ppm kaç ppq' ya da '66 ppm yi ppq' ya da '17 Parts per million --- Milyonda bir -> Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir' ya da '4 ppm = ppq' ya da '19 Parts per million --- Milyonda bir kaç ppq' ya da '75 ppm kaç Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir' ya da '34 Parts per million --- Milyonda bir yi Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir'. Bu alternatif için hesap makinesi ilk değerin özellikle hangi birime dönüştürüleceğini de hemen anlar. Bu olasılıklardan hangisini kullandığına bakılmaksızın kişiyi çok sayıda kategori ve sayısız desteklenen birimle uzun seçim listeleri halinde uygun listeye yönelik zor bir aramadan kurtarır. Tüm bunları bizim yerimize hesap makinesi üstlenir ve işi bir anda halleder.

Hesap makinesi, ayrıca, matematiksel ifadelerin kullanımını da mümkün kılar. Sonuç olarak, örneğin '(39 * 16) ppm' şeklinde olmak üzere, sadece rakamlar birbiriyle hesap edilmekle kalmaz. Aynı zamanda dönüştürmede farklı ölçü birimleri de doğrudan birbirleriyle eşleştirilebilir. Bu da, örneğin, şu şekilde görünecektir: '175 Parts per million --- Milyonda bir + 525 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir' ya da '45mm x 74cm x 36dm = ? cm^3'. Bu şekilde birleştirilen ölçü birimlerinin doğal olarak birbirine uyması ve söz konusu birleşimde anlam ifade etmesi gerekir.

'Bilimsel gösterimdeki Rakamların' yanına bir onay imi eklendiğinde yanıt üsse ait bir sayı olarak çıkacaktır. Örneğin, 1,048 575 990 458 ×1027. Bu sunum şekli için rakam bir üsse bölünecek, burada 27 ve burada gerçek sayı, 1,048 575 990 458. Rakam gösterme imkanı sınırlı olan cihazlarda, örneğin cep hesap makinelerinde, kişi aynı zamanda rakamların 1,048 575 990 458 E+27 olarak yazıldığını da görür. Aslında, bu, çok büyük ve çok küçük rakamların daha kolay okunmasını sağlar. Bu noktada bir onay imi eklenmemişse sonuç rakamların alışılmış bir şekilde yazımıyla verilir. Böylece yukarıdaki örnek için şu şekilde görünecektir: 1 048 575 990 458 000 000 000 000 000. Sonuçların sunumundan bağımsız olarak bu hesap makinesinin maksimum hassasiyeti 14 hanedir. Bu, tüm uygulamalar için yeterince hassas olacaktır.