Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir yi Parts per hundred million

   

  Bilimsel gösterimdeki Rakamların


Bu hesap makinesine doğrudan bağlantı:
https://www.birimler.info/Parts+per+quadrillion+Katrilyonda+bir+birimini+Parts+per+hundred+million+birimine+donustur.php1 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir kaç Parts per hundred million?

1 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir [ppq] = 0,000 000 1 Parts per hundred million [pphm] - Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir birimini Parts per hundred million birimine dönüştürebilen birim dönüştürücüsü.Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir birimini Parts per hundred million birimine dönüştür (ppq birimini pphm):

  1. Seçim listesinden doğru kategoriyi, bu durumda 'Parts-Per ...' seçin.
  2. Daha sonra, dönüştürmek istediğiniz değeri girin. Temel matematik işlemleri: toplama (+), çıkarma (-), çarpma (*, x), bölme (/, :, ÷), üs (^), kesirler ve π (pi) sayısına bu noktada izin verilir.
  3. Seçim listesinden dönüştürmek istediğiniz değere tekabül eden birimi seçin, bu durumda 'Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir [ppq]' seçin.
  4. Son olarak, değerin dönüştürülmesini istediğiniz birimi seçin, bu durumda 'Parts per hundred million [pphm]' seçin.
  5. Daha sonra, sonuç çıktığında bunu yapmak anlamlı olduğunda hala belirli ondalık basamak sayısına yuvarlama imkanı vardır.


Bu hesap makinesi ile asıl ölçüm birimiyle birlikte dönüştürülecek değeri girmek mümkündür; örneğin, '60 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir'. Bunu yaparken birimin tam adı ya da kısaltması kullanılabilirörnek olarak 'Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir' ya da 'ppq'. Daha sonra, hesap makinesi, dönüştürülecek ölçü biriminin kategorisini tespit eder, bu durumda 'Parts-Per ...' seçin. Ondan sonra, girilen değeri onunla ilgili bilinen tüm uygun birimlere dönüştürür. Sonuç listesinde ilk olarak aradığınız dönüştürme işlemini de bulacağınızdan emin olursunuz. Alternatif olarak, dönüştürülecek değer şu şekilde girilebilir: '3 ppq kaç pphm' ya da '57 ppq yi pphm' ya da '56 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir -> Parts per hundred million' ya da '65 ppq = pphm' ya da '66 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir kaç pphm' ya da '90 ppq kaç Parts per hundred million' ya da '16 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir yi Parts per hundred million'. Bu alternatif için hesap makinesi ilk değerin özellikle hangi birime dönüştürüleceğini de hemen anlar. Bu olasılıklardan hangisini kullandığına bakılmaksızın kişiyi çok sayıda kategori ve sayısız desteklenen birimle uzun seçim listeleri halinde uygun listeye yönelik zor bir aramadan kurtarır. Tüm bunları bizim yerimize hesap makinesi üstlenir ve işi bir anda halleder.

Hesap makinesi, ayrıca, matematiksel ifadelerin kullanımını da mümkün kılar. Sonuç olarak, örneğin '(92 * 32) ppq' şeklinde olmak üzere, sadece rakamlar birbiriyle hesap edilmekle kalmaz. Aynı zamanda dönüştürmede farklı ölçü birimleri de doğrudan birbirleriyle eşleştirilebilir. Bu da, örneğin, şu şekilde görünecektir: '60 Parts per quadrillion --- Katrilyonda bir + 180 Parts per hundred million' ya da '57mm x 21cm x 50dm = ? cm^3'. Bu şekilde birleştirilen ölçü birimlerinin doğal olarak birbirine uyması ve söz konusu birleşimde anlam ifade etmesi gerekir.

'Bilimsel gösterimdeki Rakamların' yanına bir onay imi eklendiğinde yanıt üsse ait bir sayı olarak çıkacaktır. Örneğin, 1,129 706 779 843 1×1027. Bu sunum şekli için rakam bir üsse bölünecek, burada 27 ve burada gerçek sayı, 1,129 706 779 843 1. Rakam gösterme imkanı sınırlı olan cihazlarda, örneğin cep hesap makinelerinde, kişi aynı zamanda rakamların 1,129 706 779 843 1E+27 olarak yazıldığını da görür. Aslında, bu, çok büyük ve çok küçük rakamların daha kolay okunmasını sağlar. Bu noktada bir onay imi eklenmemişse sonuç rakamların alışılmış bir şekilde yazımıyla verilir. Böylece yukarıdaki örnek için şu şekilde görünecektir: 1 129 706 779 843 100 000 000 000 000. Sonuçların sunumundan bağımsız olarak bu hesap makinesinin maksimum hassasiyeti 14 hanedir. Bu, tüm uygulamalar için yeterince hassas olacaktır.